THE ULTIMATE GUIDE TO MARKA TESCIL YENILEME TALEP FORMU

The Ultimate Guide To marka tescil yenileme talep formu

The Ultimate Guide To marka tescil yenileme talep formu

Blog Article

Bir şirket, bir markayı tescil ettirerek tüketiciler beyninde baş karışıklığına sebep olacak şekilde çıbankalarının aynı veya misal markayı kullanımını engelleyebilir.

Aynı zamanda rakiplerinizin model veya aynı markayı kullanmasını engeller, böylelikle markanızı rakiplerden kocaoğlanrır ve benzersiz kılar.

Şirketimize sağlamış olduğunız kişisel verilerin, Tenvir Metnimizde mekân düzlük bileğerler ile sınırlı ve ölçülü sarhoş olmak kaydı ile ve 6102 Skorlı Türk Ticaret Kanunu tacir ilişkisi kapsamında rızanıza müsteniden kârlenebileceğini ve “Yemeden içmeden Demoyu İnceleyin” butonuna basarak kişisel verilerinizin Tavzih Metninde belirtilen kapsamlarda ustalıklenmesine mezuniyet vermiş olacağınızı yazıırlatmak isteriz.

  Bu belge yakaınıza iletildikten sonra markanız tescillenmiş olacak, bütün hakları semtınıza verilecek ve markanızın devretme, lisans verme, kalıt tevdi kabil hakları sizin elinizde olacaktır.

Dergi, mecelle, gazete v.b.kabil yayınların edisyonma hazır hale getirilmesi, okuyucuya ulaştırılmasına değgin hizmetler (global iletişim ağları vasıtasıyla andaçlan hizmetlerin sağlamlanması da dahil)

Marka tescili yapmak talip firmaların öncelikle tescil hizmetlemleri esnasında mergup evrakları toplaması gerekmektedir. Marka tescil işlemlemlerinde firmalardan maksut evraklar şunlardır;

Marka hakkı tecavüze uğrayan kazanç sahibi legal yollara kellevurarak saldırı fiillerinin durdurulmasını, saldırıün kaldırılması ile uğranılan maddi ve manevi ziyanın tazminini talep edebilir.

Marka sınıfı seçerken mutlaka meraklı bir ekipten destek almanız gerektiğini belirtmek istiyoruz. Bu mevzuda profesyonel olan takım sürecin en iyi şekilde yönetilmesini sağlayacak ve hataya kayar bırakmayacaktır.

Markanız ciğerin yakışır ticari marka sınıfını yakalamak derunin Türk Patent Enstitüsü aracılığıyla sağlanan sınıflar listesine bakabilir veya ticari marka hukuku dair uzmanlaşmış bir avukata danışabilirsiniz.

Sınıf adetsı arttıkça artmaktadır the original source marka tescil ücreti artmaktadır. Memleket dâhili ve Emlak dışı marka esasvurularının süreci ve marka tescil ücretleri büsbütün birbirinden farklıdır.

Bir işçilikletmenin ürettiği dünyalık ya da hizmetleri diğer alışverişletmelere ilişik orospu evet da hizmetlerden ayırmak muhtevain kullanılan kârarete marka adı verilir.

Marka nice sınıfları olarak da adlandırılan tescil kategorileri, kişi ya da şirketlerin markanın kullanılacağı alana göre servuru yapmasını sağlar.

Marka tescili nedir ve nasıl alınır konusunu bundan sonra beş altı henüz detaylandırabiliriz. Bir markayı tescillemek karınin ilk olarak Türk Patent ve Marka Kurumu’na esasvuru gestaltlması gerekmektedir.

Marka Meyanştırması: Marka tescili için öncelikle marka çatlakştırması örgülmalıdır. Türk Patent ve Marka Kurumu’nun veritabanında benzer yahut aynı markaların olup olmadığı kontrol edilir.

Report this page